ponedeljak 23.08.2021.
22:55

Kakva partija!

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Vest Hema razbili su ekipu Lestera rezultatom 4:1 (1:0) u drugom kolu Premijer lige.

Heroj ekipe Dejvida Mojesa bio je napadač Majkl Antonio, koji je sa dva gola postao najbolji sterlac u istoriji kluba, sa dva više od legendarnog Paola Di Kanija.

Vest Hem je poveo u 26. minutu kada je Fornals uhvatio povratnu Benrahme i pogodio sam ugao za 1:0.

Ipak, sve je odlučio Ajoze Perez koji je nesportski nagazio Fornalsa u 40. minutu i zasluženo zaradio direktan crveni karton.

Brojčanu prednost Vest Hem je iskoristio u 56. minutu kada je Sojunču pogrešio i proigrao Antonija, a ovaj vratio povratnu do Benrahme za 2:0.

Nadu je na kratko Lesteru vratio Tilemans, Belgijanac je u 70. minutu iz drugog pokušaja, posle odbitka pogodio za 2:1.

I onda je na scenu stupio prejaki Antonio. On je u 80. minutu prvi put razgrnuo odbranu Lestera i savladao Šmajehela, a potom je isto uradio i u 84. za ogromnih 4:1.

Vest Hem je sada lider na tabeli zbog gol razlike 8:3, a po šest bodova imaju i Čelsi, Liverpul, Brajton i Totenhem.