Ovo ni Hičkok ne bi režirao - Aldervejreld u 94. doneo titulu Antverpenu posle 66 godina!

nedelja 04.06.2023.
20:51

Potpuno ludilo!

@official_rafc/Twitter

Fudbaleri Antverpena novi su šampioni Belgije pošto su u poslednjem kolu Župiler lige remizirali sa Genkom 2:2.

Ovako nešto ni čuveni reditelj Alfred Hičkok ne bi mogao da režira... Poslednje kolo plej-ofa, tri tima u borbi za titulu.

U najboljoj situaciji bio je Union San Žiloaz koji je kao domaćin igrao protiv Klub Briža. U poslednje kolo ušli su sa 46 bodova, koliko je imao i  Antverpen, dok je Genk imao jedan manje.

Međutim, prokockali su svoju priliku jer ih je Briž "tukao" sa 1:3 iako pred ulazak u 90. minut nije bilo tako. San Žiloaz je imao trofej u svojim rukama do 89. minuta jer su vodili golom Andrigre s početkom drugog poluvremena. A, onda, muk na stadionu "Žozep Marlen" u Briselu. Homa, Lang i Sandra daju tri gola u razmaku od 10 minuta koliko se igralo u nadoknadi za slomljena srca domaćih navijača.

U istom trenuku, titula je pala u ruke Genku koji je vodio sa 2:1 i vladala je prava fešta na "Sengenka areni". Nju je u smeru ka najvećem belgijskom gradu okrenuo Tobi Aldervejreld nestvarnim golom u 94. minutu za 2:2.

Tako je, za samo bod, Antverpen uzeo titulu u najdramatičnijoj završnici sezone belgijskog šampionata ikada.

Ovo je prva titula za Antverpen posle 66 godina, a ukupno šesta u istoriji.