subota 13.03.2021.
19:30

Italijanski mediji veličaju našeg napadača.

Beta/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Srpski reprezentativni napadač Dušan Vlahović večeras igra fenomenalan meč u dresu Fiorentine, meč kojim je već ušao u istoriju ovog kluba!

Podsetimo, Fiorentina gostuje Beneventu u okviru 27. kola Serije A, a 21-godišnji Vlahović je već u prvom poluvremenu uspeo da postigne het-trik i praktično reši pitanje pobednika.

Nedugo zatim, u italijanskim medijima pojavio se veoma zanimljiv, istorijski podatak s tim u vezi - Vlahović je postao prvi fudbaler Fiorentine posle 56 godina kome je uspelo da već u prvom poluvremenu postigne het-trik za ovaj tim u jednoj utakmici Serije A!

Pre Vlahovića, to je uspelo Kurtu Hamrinu, davne 1964. godine protiv Atalante, kada je Fiorentina slavila 7:1, a Hamrin postigao ukupno pet golova.

Ono što je mnoge iznenadilo kada je ovaj podatak u pitanju, to je da legendarni Gabrijel Batistuta nije uspeo da uradi ovo što je Vlahović večeras ostvario.

Dakle, naš naapadač je počeo da piše istoriju Fiorentine, samo neka tako nastavi.