subota 02.03.2024.
16:56

Udineze čeka teška borba za opastanak.

EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Fudbaleri Udinezea i Salernitane remizirali su u Udinama rezultatom 1:1, u utakmici 27. kola italijanske Serije A.

Udineze je danas napravio ozbiljan kiks i nije uzeo bodove sa kojima je planirao beg iz opasne zone. Ovako je sa 24 boda tek 14. na tabeli, sa četiri boda više od timova iz zone ispadanja, ali i mečom više u odnosu na njih.

Salernitana je sa 14 bodova zakucana za poslednje 20. mesto i ova ekipa će naredne sezone igrati u Seriji B.

Gosti su poveli u 20. minutu, kada je mladi Francuz Čauna matirao golmana Okojea.

Hasan Kamara je izjednačio u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

Domaćin je krenuo silovito u drugo poluvreme, imao je nekoliko ozbiljnih šansi, ali je u 66. minutu ostao sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Ebuselea.

Nije imao snage Udineze da preokrene sa desetoricom, a ni Salernitana da sa igračem više dođe do trijumfa, pa je ostalo 1:1.

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić je celu utakmicu presedeo na klupi Udinezea.