petak 12.03.2021.
16:31

Da li ste do sada čuli za neki ovakav rekord?

Beta/Branislav Božić/Ds

Bivši kapiten Crvene zvezde Vujadin Savić nedavno je debitovao za ekipu ljubljanske Olimpije, a nije dugo čekao ni na svoj prvi gol u dresu svog novog kluba.

On je juče postigao gol na gostovanju ekipi Tabora iz Sežane, u utakmici koju je Olimpija dobila sa 3:0 i učvrstila se na prvom mestu na tabeli, ali nešto kasnije saznalo se da je tim golom Savić postao i - svojevrsni rekorder!

Naime, pedantni slovenački statističari su izračunali da je Savićev gol u trećem minutu meča zapravo najranije postignut gol za Olimpiju u zvaničnim mečevima.

Šta to konkretno znači?

Kada je Savić postigao gol, u Sloveniji je bilo 13 sati i tri minuta, a prethodni najraniji gol postignut je davne 1991. godine, kada je Nedeljko Topić pogodio mrežu u 13 sati i pet minuta.

Eto, verovali ili ne, i ovakvi rekordi se pišu...