nedelja 27.02.2022.
18:44

Loša nedelja za "Kopljanike".

EPA-EFE/MARIO CRUZ

Fudbaleri Ajaksa doživeli su prvi poraz u Erediviziji nakon dva i po meseca pošto su u 24. kolu poklekli na gostovanju ekipi Go Ahed Iglsa 2:1.

Novajlija u ligi na u svom Deventeru imao prvu poluvreme iz snova i završio ga sa vođstvom od 2:0.

Vođstvo je u 18. minutu doneo Inigo Kordoba, a na 2:0 je u drugom minutu nadoknade povisio Filipe Romens.

Izabranici Erika ten Haga nisu znali šta ih je snašlo, ali je u nastavku meča usledila reakcija i pogodak iskusnog Stivena Berghvajsa u 67. minutu.

Gosti iz Amsterdama do kraja meča ipak nisu stigli ni do remija, pa im je prvi pratilac PSV stigao na samo dva boda zaostatka.

U narednom kolu pokušaće da se vrate na pobednički kolosek protiv slabašnog Valvijka, dok PSV čeka tek nešto bolji Herakles.