četvrtak 21.12.2023.
23:01

Podela bodova.

@CPFC/Twitter

Fudbaleri Kristal palasa i Brajtona odigrali su nerešeno 1:1 u okviru 18. kola Premijer lige. Palas je defintivno u krizi, jer je sedam kola bez pobede.

Vodili su domaći gotovo do kraja meča, bili na pragu pobede, ali je Brajton u finišu meča stigao do boda.

Već u 19. minutu Brajton, ali Baleba nije bio dovoljno precizan, jer je lopta završila pored gola. Potom je Palas imao nekoliko izglednih šansi, da bi ih krunisao u prvom minutu nadoknade preko Ajua, koji je glavom poslao loptu uz levu stativu.

Po povratku na teren do 67. minuta nije bilo uzbuđenja kada je Brajton pripretio, da bi u 82. minutu Dani Velbek izjednačio na 1:1 sa nekih 10-ak metara kada je ispratio centaršut i poslao loptu glavom u desne rašlje, te savladao Hendersenona.

Brajton je sada osmi sa 27 bodova, dok je Kristal palas 15. sa 18 bodova.