Palmerovo čudo za istoriju PL, Arsenal tek u nadoknadi probio Lesterov bedem, Lukić slavio u srpskom okršaju!

subota 28.09.2024.
18:01

Još jedno ludo popodne u Premijer ligi!

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Fudbaleri Čelsija pobedili su ekipu Brajtona rezultatom 4:2 u meču koji je obeležio Kol Palmer, dok je Lester namučio Arsenal, koji je tek u nadoknadi vremena slavio - 4:2!

U duelu srpskih reprezentativaca, Fulam je sa Sašom Lukićem pobedio Milenkovićev Notingem Forest - 0:1.

Dan je definitivno obeležio Kol Palmer koji je u prvom poluvremenu postigao čak četiri gola, u razmaku od 20 minuta, te tako postao prvi u istoriji Premijer lige koji je dao četiri gola do poluvremena.

Brajton je ipak bolje otvorio meč, pošto je već u sedmom minutu Robert Sančez napravio veliku grešku, a Ruter glavom pogodio za 0:1. Ali, onda je počeo Palmerov šou.

On je u 21. minutu iskoristio nesebičnu asistenciju Nikolasa Džeksona za 1:1.

U 27. pogodio je iz penala, a u 31. je izveo savršen slobodnjak sa preko 30 metara za 3:1.

Brajton se na kratko vratio preko Balebe u 34. minutu, a onda je Palmer u 41. posle Sančove asistencije pogodio prvi ugao iskosa sa leve strane za 4:2.

Vetrometina u odbrani Brajtona bila je i od samog početka drugog poluvremena, Čelsi je napadao i stvarao šanse, Džekson je promašio prazan gol, potom i Palmer u situaciji jedan na jedan.

Ludo je bilo i na drugoj strani Londona, na "Emirejtsu", gde je Arsenal tek u nadoknadi vremena pobedio rezultatom 4:2.

Arsenal je odigrao sigurno prvo poluvreme, posle kog je imao 2:0, ali je usledio šok u drugom poluvremenu.

U 20. minutu Martineli je bio na pravom mestu, Timber je poslao povratnu, a Brazilac pogodio za 1:0.

U nadoknadi prvog poluvremena, Martineli je ovaj put bio asistent, lepo je proigrao Trosara koji je pogodio za 2:0.

Ali, Lester je u drugom poluvremenu zaigrao nestvarno. Već u 47. minutu, posle prekida, Džastin je uz malo sreće savladao Raju prvi put, pošto je lopta zakačila Haverca i prevarila Španca.

Međutim u 63. minutu Raja nije mogao ništa, posle centaršuta Endidija, Džastin je uhvatio strašan volej od stative za 2:2 i ludnicu na gostujućoj tribini!

Arsenal je očekivano krenuo u totalnu ofanzivu, a neverovatnu priliku propustio je Haverc, koji je pokušao polumakazice, sa peterca, ali je Hermansen maestralno odbranio.

Lester je u nadoknadi vremena ipak poklekao. Posle novog prekida, kornera sa desne strane, Trosar je sa druge stative šutirao kroz peterac, a tamo je pogodila Endidija i skrenula u mrežu za 3:2 i ludnicu domaćih navijača!

U poslednjim trenucima utakmice, posle sebičluka i šuta Gabrijela Žezusa, lopta je uz malo sreće došla do Haverca koji je pogodio za konačnih 4:2.

U okršaju srpskih reprezentativaca, Fulam je kao gost pobedio Notingem Forest - 0:1.

Heroj je bio Raul Himenez, koji je postigao gol iz penala, što je njegov jubilarni 50. pogodak u Premijer ligi.

U timu Foresta, Nikola Milenković je opet odigrao ceo meč i bio je veoma dobar, dok je Saša Lukić izašao u 83. minutu, pošto je već imao žuti karton.

Everton je konačno proradio, na krilima Dvajta MekNila koji je postigao dva gola u preokretu nad Kristal Palasom - 2:1.

Palas je poveo već posle 10 minuta, kada je posle akcije štopera, Lakroa asistirao, a Guei pogodio za 0:1.

Ali, na startu drugog poluvremena, MekNil je napravio šou. Prvi je postigao evrogol u 47. minutu sa skoro 30 metara, a potom je i u 54. minutu bio na pravom mestu za 2:1.

Brentford je ugostio Vest Hem, a iako je Embeumo pogodio već u prvom minutu, Vest Hem je uspeo da se vrati.

Po ko zna koji put kada je bilo najvažnije, Tomas Souček je bio na pravom mestu posle asistencije Antonija za 1:1, što je bio i konačan rezultat.