Pamplona slavi svoje dete, Osasunin Aimar sa kreča presudio Gudelju i drugovima!

petak 12.08.2022.
22:55

Na radost mnogih navijača širom sveta, počela je i španska Primera.

EPA-EFE/Jesus Diges

Fudbaleri Osasune savladali su Sevilju u Pamploni rezultatom 2:1 na otvaranju nove sezone fudbalskog šampionata Španije.

Počelo je vatreno sa obe strane, domaćin je poveo već u devetom minutu kada je Čimi Avila odlično reagovao na centaršut Pene sa desne strane i ubacio u gol i loptu i Bona.

Samo dva minuta kasnije, usledio je odgovor Sevilje, dubinska lopta Akune ka Papuu Gomezu koji je s leve strane proigrao Rafu Mira i Španac je doneo izjednačenje.

Imali su gosti veći posed lopte, ali nešto konkretnija bila je Osasuna koja je u 74. minutu stigla do novog vođstva sa penala zahvaljujući prvencu 20-godišnjeg Aimara Oroza u Primeri nakon prekršaja Gomeza.

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj je odigrao čitav meč za Sevilju na poziciji štopera, međutim nije uspeo da spreči poraz od Osasune za koju je od 62. minuta zaigrao i nekadašnji fudbaler Partizana Darko Brašanac.

Marko Dmitrović je meč presedeo na klupi Andalužana.