Panatinaikos dobio veliki derbi i nastavlja "mrtvu" trku sa AEK-om!

22:00

Šampion posustao.

EPA/JOSE COELHO

Odigrano je 30. kolo u plej-of zoni Superlige Grčke, nakon kojeg deluje da će ova zemlja dobiti novog šampiona, a to će biti AEK ili Panatinaikos.

U najvećem derbiju grčkog fudbala, Panatinaikos je na svom terenu pobedio Olimpijakos sa 2:0 i značajno ga udaljio od odbrane titule.

Ekipa našeg trenera Ivana Jovanovića je slavila potpuno zasluženo, bila je bolja, a golove su postigli Šporar u 28. i El Arabi, koji je u 36. minutu postigao autogol.

PAO se na taj način sa 69 bodova ponovo izjednačio sa AEK-om na čelu tabele, a Olimpijakos je ostao na 63 boda.

AEK je ranije danas savladao Aris u Atini sa 3:1. Poveo je domaćin preko Garsije iz penala u 36. minutu, tim iz Soluna je izjednačio pogotkom Iturbea u 45. minutu, a Švajcarac Cuber je sa dva gola u 81. i 95. minutu doneo veliki trijumf AEK-u. Ovaj meč je imao bizaran uvod, trebalo je da ga sude arbitri iz Poljske, ali nisu zbog pijanstva, pa je pravdu delio Grk Dijamantopulos. Mijat Gaćinović je odigrao 60 minuta za AEK.

PAOK je u meču dva tima koji nisu konkurenti za titulu pobedio Volos u Solunu sa 4:2.