Uzbudljiva završnica grčkog prvenstva.

AEK i Panatinaikos su imali isti broj bodova na dva kola pre kraja šampionata, ali atinski žuto-crni su imali lakši raspored baš zbog činjenice da su se u ovom kolu sastali Olimpijakos i Panatinaikos.

I na kraju u derbiju, najvećem grčkom, radovali su se navijači AEK-a.

Rebčuk je bio strelac jedinog gola na utakmici, igrao se 68. minut.

AEK je svoj posao odradio na najbolji mogući način. Primili su gol vrlo rano, Aris je poveo u 17. minutu golom Greja. Ipak, samo šest minuta je trajala radost domaćina (ali i Panatinaikosa) pošto je van Vert izjednačio, a posle nekoliko dobrih napada, AEK je uspeo da postigne i pobedonosni gol.

Zuber je bio strelac u 43. minutu, sasvim zaslužena pobeda gostiju.

U najmanje bitnom meču plej-ofa u ovom kolu, ekipa PAOK-a je uspela da savlada Volos, a bilo je 0:2.

Strelac prvog gola za goste bio je Andrija Živković u 28. minutu, na 0:2 povisio je Tomas u 57. minutu.

Dakle, računica pred poslednje kolo je jasna. Panatinaikos mora da pobedi Aris na svom terenu, AEK će imati šansu protiv Volosa na svom terenu da stigne do titule, potreban im je bod.