nedelja 22.02.2015.
21:47

Panatinikos prišao lideru grčkog šampionata i najvećem rivalu Olimpijakosu na tri boda, pošto ga je danas savladao pred svojim navijačima.

Atinski rivali su izašli na megdan u 26. kolu grčke Superilge, 'Zeleni' su izašli kao pobednici na svom stadionu 'Apostolos Nikolaidis'.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali već na startu drugog dela PAO dolazi u prednost i zahvaljujući autogolu Masuakua.

U 78. minutu Mladen Petrić trese mrežu Olimpijaskosa za 2:0 i erupciju oduševljenja na tribinama, a sve što su pirejski crveno-beli do kraja uspeli da učine je da preko rezreviste Domingeza u dubokoj sudijskoj nadoknadi ublaže poraz za konačnih 2:1.

Pomenimo i da je Luka Milivojević odigrao ceo meč na poziciji zadnjeg veznog 'Olija'.

Panatinaikos je pobedom u 'večitom derbiju' smanjio zaoastatak u odnosu na vodeći Olimpijakos. Razlika je tri boda.

'Zeleni' su u sjajnoj formi, ovo im je šesti uzastopni trijumf u prvenstvu, njihov niz nepobedivosti traje već 11 utakmica, poslednji put su poraženi od Ksantija uoči Nikoljdana prošle godine.

Olimpijakosova serija nepobedivosti bila je još duža, branilac titule šampiona Grčke je vezao 14 utakmca bez poraza, poslednji put su izgubili početkom decembra od PAOK-a na svom 'Karaiskakiju'.