Ima Borac čemu da se nada u revanšu.

EPA-EFE/ACHILLEAS CHIRAS

Posle trijumfa u dramatičnom dvomeču protiv albanske Engatije, Borac iz Banjaluke je u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona izašao na megdan favorizovanom PAOK-u iz Soluna.

Prvi meč je odigran večeras na popularnoj ''Tumbi'' u Solunu, gde se Borac predstavio u odličnom izdanju.

PAOK je slavio sa 3:2, ali Banjalučani mogu da budu zadovoljni onim što su prikazali na ''vrućem'' gostovanju.

Crno-beli iz Slouna su poveli u 17. minutu meča golom Kulijerakisa, na asistenciju Murga, ali je Borac uzvratio samo pet minuta kasnije. Gosti su iznudili jedanaesterac koji je precizno izveo Erera i izjednačio na 1:1.

Novo vođstvo PAOK-a i još jedan gol Kulijerakisa usledili su u 39. minutu, ali su Banjalučani ponovo ekspresno uzvratilii pogotkom Kulačina stigli do 2:2, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Ipak, posle samo šest minuta igre u drugom poluvremenu, PAOK je stigao do trećeg gola koji je postigao Trust-Ekong na asistenciju Despodova, i tako postavio konačnih 3:2.

Naš reprezentativac Andrija Živković je u 69. minutu zamenio Despodova, ali se rezultat do kraja više nije menjao.