23:26

Posle prvenstva, crno-beli iz Soluna zadali i u kupu težak udarac Atinjanima.

PAOKFC.GR
PAOKFC.GR

Fudbaleri solunskog PAOK-a plasirali su se večeras u polufinale Kupa Grčke, pošto su u Atini izborili nerešen rezultat, 1:1. S obzirom da su pre sedam dana na svom terenu slavili sa 2:0, ovaj remi je za ekipu iz Soluna bio dovoljan za prolaz dalje.

Ako se ovome doda da je PAOK proteklog vikenda u prvenstvenom meču kao gost deklasirao ekipu Ivana Jovanovića sa 3:0, može se reći da je za kratko vreme solunski tim zadao velike udarce Panatinaikosu na dva fronta.

Večerašnja utakmica je odlično počela za Atinjane, koji su golom Gnezda Čerina poveli sa 1:0 već u 18. minutu meča. Imali su domaći dovoljno vremena da anuliraju prednost PAOK-a iz prvog meča, ali su gosti izdržali i u 78. minutu iznudili jedanaesterac koji je Oliveira pretvorio u gol za konačnih 1:1.

Reprezentativac Srbije Andrija Živković je i večeras bio starter u ekipi PAOK-a i na terenu je proveo svih 90 minuta.

PAOK će se u polufinalu sastati sa Lamijom, a drugi polufinalni par čine Olimpijakos i AEK.