Paragvaj za prvi poraz Čilea, Kavani poslao Boliviju kući

petak 25.06.2021.
07:59

Prva pobeda Urugvaja, Paragvajci se obezbedili.

EPA-EFE/Fernando Bizerra Jr

Reprezentativci Paragvaja u meču koji se igrao izmeđe četvrtka i petka slavili su protiv čilea 2:0. Najzaslužniji za pobedu bio je Migel Almiron, koji je pored gola, upisao i asistenciju.

Poveli su Paragvajci u 33. minutu preko Samudija, koji je nadigrao golmana Klaudija Brava, primivši dobro centaršut Almirona. Paragvaj je tako otišao zadovoljan i minimalnim vodstvom na pauzu.

U 58. minutu Amiron je udvostručio vodstvo sa bele tačke i postavio koačan rezultat.

Na meču Urugvaja i Bolivija, slavili su Urugvajci istim rezultatom 2:0.

Kinteros je bio tragičar u 40. minutu. Nije reagovao kako je spadalo i na jak centaršut Araskaete pogodio je Lampea od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Durgi gol za Urugvaj postigao je Edison Kavani. Fakundo Tores je asistirao u 79. minutu i dodao loptu po levoj strani, da bi napadač Mančester junajteda potom poentirao za konačnih 2:0.

Posle ovog kola u grupi A prva je Argentina sa 7 bodova, Paragvaj ima 6, Čile 5, Urugvaj 4 i Bolivija nijedan bod i ona će jedina napustiti takmičenje u ovoj grupi.

U narednom kolu Paragvaj igra protiv Urugvaja, a Bolivija protiv Argentine, a Čile je slobodan.