Parižani lako u Anžeu, "ludnica" u Marseju, Strazburov korak ka Ligi šampiona!

sreda 20.04.2022.
23:03

U terminu od 21 sat, večeras je odigrano pet utakmica 33. kola francuske Lige 1.

EPA-EFE/Yoan Valat

Pari Sen Žermen opravdao je ulogu favorita u Anžeu gde je savladao domaćina sa 3:0.

Mbape je doveo "svece" u vođstvo u 28. minutu, da bi u finišu prvog poluvremena Serhio Ramos zatresao mrežu Mandree.

Konačan rezultat postavio je Markinjos u 77. minutu.

Marsej je u veoma uzbudljvom meču na domaćem terenu slavio protiv Nanta rezultatom 3:2 i to posle preokreta.

Gosti su poveli u 26. minutu golom Đirotoa, rezultat je poravnao Paje sa penala u 39, ali je dva minuta kasnije Koko doneo "kanarincima" novo vođstvo.

Usledio je totalni preokret u drugom poluvremenu, prvo je Paje ponovo bio precizan sa penala u 55. minutu, da bi u 75. Harit doneo veoma značajnu pobedu svom timu.

Strazbur je u derbiju kola bio bolji od Rena na domaćem terenu sa 2:1, posle Dijala i Terijea, pobedonosni pogodak za Strazbur postigao je Ažork u 77. minutu.

Lens je savladao gostujući Monpelje sa 2:0, dok je Brest na domaćem terenu bio bolji od Liona rezultatom 2:1.