Partija karijere Takume Asana, Bajernov "poker" u Frajburgu, "fenjeraš" šokirao Kostića i drugove!

subota 02.04.2022.
17:27

U terminu od 15.30 danas je odigrano pet utakmica u 28. kolu nemačke Bundeslige.

Uwe Anspach/dpa via AP

Fudbaleri Bajerna savladali su kao gosti Frajburg rezultatom 4:1.

Bavarce je u vođstvo doveo Leon Gorecka u 58. minutu, da bi pet minuta kasnije izjednačio Nils Petersen, ubrzo po ulasku na teren.

Usledio je potom pravi "blic-krig" Bajerna, u razmaku do samo devet minuta pogodili su Serž Gnabri i Kingsli Koman u 73. i 82. minutu. Konačan rezultat postavio je Zabicer u šestom minutu nadoknade vremena.

Bajer Leverkuzen pobedio je Hertu sa 2:1, a sve golove videli smo u prvom poluvremenu.

Prvo je pogodio Lukas Alario u 35, zatim Karim Belarabi pet minuta kasnije, da bi Vladimir Darida u 42. ublažio poraz Berlinaca.

Nekadašnji fudbaler Partizana Takuma Asano odigrao je svoj najbolji meč od dolaska u Bohum.

Reprezentativac Japana postigao je oba gola u trijumfu svog tima nad domaćim Hofenhajmom rezultatom 2:1.

Asano je bio precizan u 28, potom je Raum poravnao u 54. minutu, da bi u 59. minutu hitronogi fudbaler doneo pobedu svom timu.

Srpski fudbaleri Erhan Mašović i Miloš Pantović na terenu su se našli od prvog minuta, s tim što je Pantović zamenjen posle sat vremena igre.

Grojter Firt iznenadio je Ajntraht u Frankfurtu gde nije bilo pogodaka, Filip Kostić odigrao je čitav meč.

Arminija je u Bilefeldu remizirala sa Štutgartom 1:1, pogađali su Saša Kalajdžić za goste i Florijan Kruger za domaćina.