petak 25.06.2021.
22:07

Dunajska Streda imala je danas veoma jaku proveru.

EPA-EFE/Lukasz Gpgulski

Partizan će svoj evropski put započeti 22. jula utakmicom u Humskoj protiv slovačke Dunajske Strede koja je večeras odihrala prvu utakmicu na pripremama u Austriji.

Rival joj je bio najjači austrijski tim, RB Salcburg koji je opravdao ulogu favorita i slavio rezultatom 3:1.

Salcburg je poveo u 12. minutu golom Okafora, a Dunajska Streda je uzvratila u 37, kada je izjednačio 22-godišnji hrvatski napadač Marko Divković.

Rezultatom 1:1 ušlo se u drugo poluvreme, a Salcburg je pobedu osigurao golovima Dorgelesa u 60. i Mvepua četiri minuta kasnije.

Za pet dana Dunajska Streda će odmeriti snage sa još jednim prošlogodišnjim učesnikom Lige šampiona, mađarskim Ferencvarošem.

Dunajska Streda je meč odigrala u sastavu: DAC: Jedlička (46. Veselinov) - Mali (73. Bruneti), Kružliak, Beskorovainji - Vera (79. Rimarenko), Andzuana (61. Nebila), Ndžaj, Balić (73. Fabri), Moumu (61. Benče) - Divković (61. Nikolaesku), Taivo (79. Šarani). Trener: Antal Nemet.