15:56

U odličnoj su formi.

EPA-EFE/Radek Pietruszka

Ekipu Flore iz Talina mnogi potcenjuju kada su u pitanju njene mogućnosti u grupi Lige konferencija, u okviru koje će se već u drugom kolu sastati sa Partizanom na kraju ovog meseca.

Međutim, iako je u prvom kolu izgubila od Genta sa 1:0, pokazala je da ima šta da pokaže i pred dolazak u Humsku za desetak dana treba je veoma ozbiljno shvatiti.

Danas je Flora nastavila seriju pobeda u šampionatu Estonije i upisala treći uzastopni trijumf. Na svom terenu bila je bolja od Kaljua rezultatom 2:0, a glavni deo posla obavila je već u prvom poluvremenu.

Čovek odluke bio je 31-godišnji napadač Rauno Aliku koji je postigao oba gola za Floru u današnjem meču, prvi u 13, a drugi u 32. minutu. Kod prvog mu je asistirao Zenjov, a drugi je postigao posle saradnje sa Milerom.

Na tabeli, posle 24 kola Flora je druga sa 49 bodova, dvanaest manje od vodeće Levadije, ali uz čak tri utakmice manje od lidera. Kalju je četvrti sa 36 bodova i četiri utakmice više od Flore.