Partizanovo dete namučilo Bahara, Haifa se izvukla i ide ka trećoj uzastopnoj tituli!

utorak 04.04.2023.
21:32

Podela bodova u derbiju dva Makabijia.

Maccabi Tel Aviv

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva i imenjaka iz Haife remizirali su 1:1 u derbi meču 29. kola šampionata Izraela.

Aktuelni dvostruki šampion koga sa klupe pedvodi potencijalno novi trener Crvene zvezde Barak Bahar stigao je do izjednačenja tri minuta pre kraja susreta i u Haifu odnosi veliki bod.

Domaći su poveli u 40. minutu golom bivšeg fudbalera Partizana i povremenog reprezentativca Srbije Đorđa Jovanovića, ali je zlata vredan gol i poen u borbi za novu titulu Makabiju iz Haife doneo defanzivac Abdulaje Sek u 87. minutu.

Tako je Makabi iz Haife stigao do 69 bodova i tako povećao prednost na tabeli u odnosi na drugoplasirani tim Hapoel Ber Ševu, a razlika sada iznosi pet poena. Makabi iz Tel Aviva je na trećem mestu sa 61 bodom.