18:02

Teško gostovanje, ali osvojena su sva tri boda.

fifa.com
fifa.com

Posle tri utakmice u kojima je osvojio samo jedan bod, Reding je večeras u meču 20. kola engleskog Čempionšipa uspeo da trijumfuje na gostovanju Svonsiju rezultatom 3:2 i tako se na tabeli odmakne iz opasne zone.

Tim Veljka Paunovića je sada na 21. poziciji sa 20 bodova, što je u pet više od Piterboroa na 22. mestu.

Početak meča nije bio najbolji za ekipu Redinga, pošto su domaći u trećem minutu poveli golom Patersona.

Samo minut kasnije usledilo je izjednačenje koje je gostima doneo Dele-Baširu, a za preokret se pobrinuo Endi Kerol u 30. minutu meča.

Kako je počelo prvo, tako je startovalo i drugo poluvreme, pošto je Mening već u četvrtom minutu nastavka pogodio za izjednačenje ekipe Svonsija.

Ali, da sve bude još zanimljivije, Paunovićev tim je opet uzvratio već u sledećem minutu preko Drinkvotera i ispostavilo se da je njegov gol i rešio pitanje pobednika u ovom meču, pošto je do kraja Reding uspeo da zadrži stečenu prednost.

Posle ovog poraza, Svonsi je ostao na 27 osvbojenih bodova i sada je na devetom mestu na tabeli.