sreda 14.02.2024.
22:54

Kad se "probio led" posle je išlo kao "po vodi".

EPA CHRISTOPHE PETIT TESSON

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Real Sosijedad 2:0 u prvom susretu osmine finala Lige šampiona na "Parku prinčeva".

Španski tim je ušao hrabro, nametnuvši svoju agresivnost i stil igre od starta. PSŽ je bio u podređenom položaju tokom gotovo čitavog prvog poluvremena. Jedino je Kilijan Embape imao izglednu priliku da ugrozi Remira.

Sosijedad je nastavio sa inicijativom i u nastavku uz blaže uspone i padove. PSŽ je odolevao i vrebao priliku. Dočekao je u 58. minutu. Prvi gol na današnjem mečevima delo je Kilijana Embapea.

Dembele je izveo korner, Markinjos bliže ivici kaznenog prostora je nabacio loptu na drugu stativu glavom, gde ju je na voleju dočekao Embape i "zakucao" je u mrežu.

Kad se "probio led" posle je išlo kao "po vodi". Bredli Barkola je udvostručio u 70. minutu posle vrhunskog juriša po levom krilu i driblinga u punom trku. Potez u stilu najvećih majstora.