Penal-serija odlučila, Arsenal osvojio Emirejts kup!

sreda 02.08.2023.
21:04

''Tobdžije'' pred svojim navijačima stigle do trijumfa posle penal-drame.

Beta/John Walton/PA via AP

Sedmi put u klupskoj istoriji, a drugi put uzastopno Arsenal je večeras osvojio Emirejts kup.

''Tobdžije'' su na svom terenu bile bolje od Monaka, i to posle penal-serije. Regularni tok meča je završen rezultatom 1:1, a Arsenal je posle penala slavio sa 5:4.

Na isteku prvih pola sata igre videli smo prvi gol. Kamara je protutnjao po desnoj strani, uputio je udarac sa ivice kaznenog prostora, a na putu ka golu lopta je zakačila Fofanu, promenila donekle pravac i završila u mreži - 1:0.

Arsenal je prvi put u okvir gola šutnuo dva minuta pred kraj prvog poluvremena, kada je i došao do izjednačenja. Martineli je odlično izveo korner sa leve strane, a taj centaršut je u gol pretvorio Edi Enketija za 1:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Arsenal je imao mnogo sreće. Brz napad Monaka išao je po levoj strabi, usledio je poštar centaršut u peterac odakle Ben Jeder pogađa stativu!

U 52. minutu pretnja i na drugoj strani, Martineli je snažno šutirao iskosa sa leve strane, ali lopta završava preko gola.

Novu veliku priliku Arsenal je imao u 73. minutu kada je Trosar izašao oči u oči sa protivničkim golmanom Konom, ali nije uspeo da ga savlada.

Do kraja se rezultat nije menjao, ostalo je 1:1, pa je odluka o osvajaču Emirejts kupa pala posle penal-serije.

Prva serija: Kajo Enrike 1:0 za Monako, Edegard 1:1

Druga serija: Fofana 2:1, Žoržinjo 2:2

Treća serija: Dijata 3:2, Haverc 3:3

Četvrta serija: Minamino - brani Ramsdejl, Vijeira 3:4

Peta serija: Foland 4:4, Gabrijel 4:5, Arsenal je osvojio Emirejts kup!