Penal spasio, crveni "upropastio" Jokanov Šefild, Milvol nosi kući bodove

22:43

Možda bi sve bilo drugačije da nisu ostali sa igračem manje...

Epa/Peter Powell

Fudbaleri Milvola pobedili su Šefild 2:1 (1:1) u meču 13. kola Čempionšipa.

Gosti su stekli rano vodstvo. Već od 11. minuta Volas je iskoristio asistenciju Leonarda i zatresao za 1:0.

Stigao je odgovor domaćih, doduše iz penala u samom finišu prvog dela. Kapiten Šarp bio je siguran sa bele tačke i lakše se disalo pred pauzu.

Nije bilo golova u drugom delu meča, iako Šefild je bio bolji protivnik, držao loptu u svojim nogama, ali realizacija nije poslužila tim Slaviše Jokanovića.

Ono što je upropastilo bolji rezultat Šefilda jeste i isključenje Morgana Gibs Vajta, koji je zbog simuliranja dobio drugi žuti karton, pa su domaći od 54. igrali sa desetoricom.

Kuper je bio heroj Milvola pošto je u 92. minutu postigao pobedonosni gol i odne kući bodove.

Posle ovog poraza Šefild je 15. na tabeli, dok je Milvol na deobi devete i 10. pozicije.

Ovo je bila prilika za tim srpskog stručnjaka da veže dve pobede i poboljša stanje na tabeli, međutim posle dva poraza i pobede, usledio je još jedan izgubljen meč.