utorak 14.12.2021.
22:53

Neverovatan meč Sitija.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su ekipu Lidsa rezultatom 7:0 u 17. kolu Premijer lige.

Ovo je bila prava rapsodija u režiji učenika Pepa Gvardiole protiv svog omiljenog učitelja Marsela Bijelse.

Od prvog minuta bilo je jasno da će Lids otići sa nekoliko golova u svojoj mreži.

Foden je u osmom minutu iskoristio grešku odbrane za 1:0, da bi u 13. Griliš glavom pogodio posle Marezovog centaršuta.

Tačku na prvo poluvreme stavio je De Brujne nakon asistencije Rodrija, u 34. minutu.

U nastavku Siti nije spuštao gas, naprotiv. Marez je uz malo sreće pogodio u 49. minutu, a onda je u 62. usledio najlepši detalj na meču. De Brujne je primio loptu na nekih 30 metara, poveo je nekoliko koraka i potom zategao pod prečku za 5:0. Ovaj spektakularan pogodak pogledajte OVDE

U finišu su na scenu stupili štoperi, Stouns je u 74. minutu iz drugog pokušaja savladao Melijea, da bi u 78. Ake glavom posle kornera povisio na 7:0.

Siti će i posle ovog kola biti lider sa 41 bodom, Liverpul ima 37, a Čelsi 36 bodova.

Lids je u teškoj situaciji, sa 16 bodova zauzima 16. poziciju na tabeli.