utorak 02.01.2024.
23:28

Valensija ostvarila prilično lak trijumf.

EPA-EFE/Manuel Bruque

Fudbaleri Valensije savladali su na domaćem terenu ekipu Viljareala rezultatom 3:1 u okviru 19. kola španske Primere.

"Slepi miševi" su ostvarili novu pobedu na domaćem terenu, a tako nešto se moglo nagovestiti već posle prvih 45 minuta.

Jedva da je prošlo nešto više od tri minuta igre kada je Roman Jaremčuk dobro reagovao na povratnu loptu Gaje i savladao Jorgensena.

Sredinom prvog poluvremena, sudija Manzano dosudio je penal za Valensiju, a siguran sa bele tačke bio je Pepelu u 27. minutu.

Isti fudbaler bio je bez greške i u 57. minutu kada je postigao novi pogodak sa penala i tako praktično rešio pitanje pobednika na ovom susretu.

Utešni pogodak za Viljareal postigao je Đerar Moreno u 73. minutu meča.

Valensija je ovom pobedom zauzela devetu poziciju u španskoj Primeri sa 26 bodova, dok je Viljareal 13. sa 19.