Perfektni Inter u stopu prati gradskog rivala, Radonjić srušio Đenovu u 94. minutu!

Autor: Mladen Heleta
nedelja 03.09.2023.
20:30

U velikoj formi igra Inter.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera pobedili su Fiorentinu na svom terenu sa 4:0 u trećem kolu Serije A i na taj način se izjednačio sa gradskim rivalom Milanom na čelu tabele sa svih devet bodova.

Fiorentina je ostala na četiri osvojena boda.

Vicešampion Evrope veoma dobro izgleda na početku sezone, a večeras je bio mnogo bolji tim i zasluženo je slavio.

Inter je dominirao u prvom poluvremenu, ostavio je Violu bez šuta na gol, a poveo je u 24. minutu. Di Marko i Lautaro Martinez izvršili su strahovit presing na defanzivce gostiju i naterali ih na grešku, lopta je došla do Di Marka, koji je sa leve strane uputio savršen centaršut za Markusa Tirama, koji je glavom sa nekih šest metara postigao svoj prvi pogodak u dresu "neroazura".

Mogli su domaći do velikog odmora da udvostruče prednost, imali su nekoliko šansi, najbolju Tiram, ali ostalo je 1:0.

Nastavio je Inter da gazi i na startu drugog dela, a 2:0 je bilo već u 53. minutu. Bila je to kontra iz udžbenika, Bastoni je proigrao Tirama, a ovaj je spojio Lautara Martineza sa golom. Argentinac ne greši iz takvih pozicija, rutinski je savladao golmana Kristensena.

U 58. minutu Inter je dobio penal, a precizan sa 11 metara bio je Hakan Čalhanoglu, za 3:0.

Na 4:0 povisio je Lautaro Martinez, svojim drugim golom u 73. minutu. Centrirao je rezervista Kvadrado sa desne strane, a Lautaro je, u svom stilu, pobegao čuvarima i pogodio preciznim udarcem sa desetak metara.

Nikola Milenković je odigrao ceo meč za goste i uklopio se u opšte sivilo svoje ekipe.

Odigran je još jedan meč u ovom terminu, Torino je pobedio Đenovu na svom terenu sa 1:0 i to golom našeg Nemanje Radonjića u 94. minutu. Srbin je u igru ušao u 64. minutu umesto Nikole Vlašića.

Vanja Milinković-Savić je naravno branio za domaći tim.