''Petarda'' - Prvi Asanov gol posle odlaska iz Partizana!

''Jaguar'' ponovo trese mreže!

Starsport
Starsport

Takuma Asano je u protekloj sezoni bio najbolji strelac Partizana, ali je utisak pokvario samovoljnim odlaskom iz kluba tokom uskršnjih praznika, nezadovoljan određenim kašnjenjima u isplatama, zbog čega sada crno-beli traže pravdu pred sudom, a Japanac bi karijeru trebalo da nastavi u turskom Giresunsporu.

Nedugo po odlasku iz Humske priključio se reprezentaciji Japana gde je u poslednjih dvadesetak dana već upisao četiri nastupa, a danas je postgao i prvi gol posle rastanka sa crno-belima.

Japanci su danas odigrali meč poslednjeg kola drugog kruga kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv Kirgistana i na kraju trijumfovali rezultatom 5:1.

Konačan rezultat postavio je upravo Asano svojim golom u 77. minutu posle brze kontre, a mrežu je pogodio preciznim udarcem iskosa sa desne strane. Na terenu je proveo svih 90 minuta.

Prvo poluvreme obeležio je trostruki strelac Onijavu, a pet minuta pre Asana, mrežu Kirgistana pogodio je i Sasaki.

Na kraju ove runde kvalifikacija, Japan je ubedljivo prvi u svojoj grupi sa osam pobeda iz isto toliko mečeva i gol-razlikom 46:2.