Petarda Ronalda, Manea i drugova, Slaven Bilić razbio najjači tim lige Saudijske Arabije

subota 02.09.2023.
22:25

Uzbudljivo veče u Saudijskoj Arabiji.

EPA-EFE/Tim Keeton / Pool

Fudbaleri Al Nasra pobedili su u gostima Al Hazem rezultatom 5:1, dok je Al Ahli upisao prvi poraz ove sezone, od Al Fateha.

Al Nasr je nakon dva poraza na startu sezone, upisao treću vezanu pobedu. Garib je načeo mrežu u 33. minutu posle asistencije Ronalda, da bi u nadoknadi vremena Al Kaibari povisio na 0:2.

Donedavni napadač Čukaričkog Badamosi na krako je vratio nadu domaćima golom u 48. minutu, a onda je opet na scenu stupio Ronaldo.

Portugalac je u 57. minutu asistirao svom sunarodniku Otaviju da bi u 68. pogodio za 1:4.

Konačnih 1:5 postavio je Sadio Mane u 78. minutu.

Jedan od najjačih timova ove sezone, Al Ahli, upisao je prvi poraz od početka sezone.

Al Fateh koji sa klupe predvodi Slaven Bilić pobedio je rezultatom 4:1.

Poveo je Al Ahli u šestom minutu autogolom Al Hasana, ali je već u 21. izjednačio Al Brikan. Golovima Zelarajana u 59. i Batne u 91. i 93. minutu, Al Fateh je upisao veliku pobedu i to protiv ekipe za koju su večeras nastupali Mendi, Ibanez, Demiral, Kesi, Marez, San-Maksimin, Vejga, Firmino...

Za kraj, treba istaći da je večeras treću pobedu u sezoni upisao i Al Etifak koji je pobedio Damac - 3:1.

Džordan Henderson je upisao dve asistencije i to za Musu Dembelea i ovaj dvojac je bio najzaslužniji za trijumf ekipe Stivena Džerarda.