utorak 26.09.2023.
20:56

Veoma bitna pobeda Sevilje nad Almerijom.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Sevilje savladali su na domaćem terenu ekipu Almerije rezultatom 5:1 u okviru sedmog kola španske Primere.

Izabranici Hozea Luisa Mendilibara zabeležili su ubedljiv trijumf kojim se polako približavaju sredini tabele posle nešto slabijeg početka sezone.

Andalužani su održali pravi fudbalski čas u prvom poluvremenu jer su za 45 minuta postigli čak tri gola.

Led je prvi probio Jusef En Nesiri u sedmom minutu, da bi praktično već u sledećem napadu Dodi Lukebakio udvostručio prednost svoje ekipe na sjajan način.

Na 3:0 je povisio Suso u 38. minutu, a šest minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Eriku Lameli da postigne novi gol za Sevilju.

Almerija je uspela da smanji zaostatak u 71. minutu posle penala Luisa Suareza, ali je konačan rezultat postavio rezervista Kike Salas u drugom minutu nadoknade vremena.

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj odigrao je čitav meč za Sevilju, dok je Marko Dmitrović susret presedeo na klupi.