"Petarda" sjajnog Intera bez kapitena, buđenje skupocenog Portugalca i sedma pobeda u nizu!

subota 03.11.2018.
16:59

Fudbaleri Intera dočekali su na svom stadionu Đenovu u okviru 11. kola Serije A.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

"Neroazuri" su na "Meaci" ugostili "Grifone", domaćin je na kraju ubedljivo slavio sa 5:0 (2:0).

Dosta toga rešeno je već u uvodnih 15ak minuta, kada je domaćin postigao dva pogotka.

Igrao se 14. minut, kada je zaboravljeni Žoao Mario doturio loptu do Galjardinija, koji je bio sam pred golom Đenove, pa mu nije bilo teško da donese prednost svojoj ekipi.

Samo dva minuta kasnije, nova asistencija za Marija, Politano beži čuvaru, izbija sam pred gol rivala i donosi dva gola prednosti pulenima Lučana Spaletija.

Sve je manje više bilo jasno nakon samo četiri minuta igre u nastavku, lopta je nakon loše reakcije odbrane Đenove pala pred Perišića, golman Radu je krajnjim naporom zaustavio njegov pokušaj, ali je na loptu naleteo Galjardini, koji je postigao svoj drugi gol na utakmici.

Mogla je Đenova brzo da se vrati, u šansi se već u 52. minutu našao sjajni Pjontek, dobro je ispratio centaršut iz kornera i tukao glavom, ali je Samir Handanovič sjajno intervenisao, te nije bilo promene rezultata.

Do kraja Inter rutinski odrađuje posao, a "poker" golova kompletira sjajni Žoao Mario, koji je zablistao na svom drugom nastupu u Seriji A ove sezone.

Nije tu bio kraj golovima, konačnih 5:0 je u četvrtom minutu sudijske nadoknade postavio Rađa Naingolan, koji je na teren ušao samo sedam minuta pre nego što je zatresao mrežu "Grifona". Het-trik u asistencijama tom prilikom je upisao fantastični Mario.

Preskočili su Napoli makar na neko vreme, drugi su na tabeli sa 25 bodova, koliko imaju i aktuelni vicešampioni, Juve tri boda ispred ove dve ekipe. Što se tiče Đenove, 11. mesto na tabeli sa 14 bodova.

Inter: Handanovič, D'Ambrozio, De Fraj, Škrinijar, Dalber, Galjardini, Brozović (Naingolan), Politano (Keita), Ž. Mario, Perišić (Valero), L. Martinez

Đenova: Radu, Biraski, Romero, Gunter, Pereira, Romulo (Omeonga), Sandro (Veloso), Besa, Lazović, Kuame, Pandev (Pjontek)