"Petarde" u Varšavi i Atini, Velšani brojali do četiri!

četvrtak 21.03.2024.
22:41

U terminu od 20.45, večeras su odigrane polufinalne utakmice plejofa za Evropsko prvenstvo.

AP Photo/Czarek Sokolowski

U finalu "staze A" sastaće se Poljska i Vels potpuno zasluženo nakon ubedljivih trijumfa nad Estonijom i Finskom.

Poljaci su u Varšavi demolirali nejaku Estoniju sa 5:1, a sve je počelo golom Pržemislava Frankovskog u 22. minutu.

Pet minuta kasnije, Estonci ostaju sa igračem manje zbog isključenja Paskotsija, pa je drugo poluvreme u potpunosti proteklo u znaku domaćina.

Igrao se 50. minut kada je pogodio Pjotr Zjelinski, da bi u nastavku meča Poljska u razmaku od samo sedam minuta postigli čak tri gola

Među strelce su se upisali Jakub Pjotrovski i Sebastijan Šimanski, dok je Mets zatresao sopstvenu mrežu.

Utešni pogodak za goste delo je Krista Husara u 78. minutu.

Vels je u Kardifu bio bolji od Finske sa 4:1.

"Zmajevi" su poveli već u trećem minutu golom Dejvida Bruksa, a Neko Vilijams je udvostručio prednost svoje ekipe u 38. minutu.

Temu Puki je neposredno pred odlazak na odmor smanjio zaostatak Finske, ali je odmah na početku drugog poluvremena Brenan Džonson svojim golovom obradovao domaće navijače.

Sudbinu gostiju zapečatio je Danijel Džejms u 86. minutu susreta.

Vels će ugostiti Poljsku 26. marta.

U okviru "staze C", Grčka je deklasirala Kazahstan sa 5:0 u Atini i tako zakazala finale plejofa protiv Gruzije.

"Heleni" su pitanje pobednika na ovom meču rešili već tokom prvih 45 minuta golovima Anastasiosa Bakasetasa, Dimitriosa Pelkasa, Fotisa Joanidisa i Dimitriosa Kurbelisa.

Konačan rezultat postavio je Tapalov autogolom u 87. minutu.