Peti remi u nizu Olimpika iz Marseja

Autor: Boban Filipović
subota 12.03.2016.
19:18

Verovali ili ne, poslednjih pet prvenstvenih utakmica Olimpika iz Marseja završeno je rezultatom 1:1.

U prvom meču subotnjeg programa 30. kola Lige 1 Lorijan i Marsej su podelili plen.

Lorijan je poveo preko Varisa u 34. minutu meča, a konačan rezultat postavio je Maurisio Isla samo što je počelo drugo poluvreme.

Ovo je bio 15. nerešen rezultat Olimpika u francuskom šampionatu, dakle polovinu utakmica Mičelovi puleni su remizirali. Zaključak je da teško gube, budući da samo prvoplasirani PSŽ i drugoplasirani Monako imaju manje poraza, ali teško i pobeđuju, naročito kod kuće.

Posle podele bodova u Lorejenu obe ekipe imaju po 39 osvojenih bodova i nalaze se u sredini tabele, pa i dalje imaju šansu da izbore plasman na evroscenu ukoliko zablistaju u poslednjih osam kola.

Marsej u narednom kolu dočekuje Ren na 'Velodromu' i to će biti prilika da pobedi pred svojim navijačima posle 12 vezanih utakmica. Poslednji put Olimpik je slavio na svom bunjištu protiv Bastije 13. septembra prošle godine!

Lorijan će u goste jednom od najprijatnijih iznenađenja Anžeu i imaće priliku da veže petu utakmicu u nizu bez poraza.