nedelja 03.04.2022.
19:23

Sjajna igra "pevaca".

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Totenhema ubedljivo su savladali Njukasl rezultatom 5:1 u utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Nije sve bilo tako idealno za ekipu Antonija Kontea. Njukasl je poveo u 39. minutu, posle odlično izvedenog udarca Fabijana Šera.

Totenhem je izjednačio posle samo četiriminuta, Korejanac Heung-Min Son proigrao jeBena Dejvisa koji je glavom postigao pogodak.

Domaći su potpuno preuzeli kontrolu utakmice i postigli čak četiri gola u drugom poluvremenu.

Prvo je Met Doerti u 48. minutu doveo Totenhem do vođstva na asistenciju Harija Kejna. Šest minuta kasnije odlični Son povećao je prednost "pevaca" na 3:1 posle asistencije Dejana Kuluševskog.

Do četvrtog gola ekipa Antonija Kontea došla je u 63. minutu, strelac je bio Emerson Rojal. Sjajnu igru domaćina u drugom poluvremenu krunisao je Stiven Bergvajn u 83. minutu i tako postavio konačan rezultat meča.

Totenhem se trenutno nalazi na četvrtom mestu Premijer lige sa 54 boda, isto toliko ima i Arsenal, ali i dve utakmice manje. Njukasl je 15. sa 31 bodom.