sreda 04.08.2021.
21:57

Albanac sjajnim golom izjednačio rezultat, čeka se revanš.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Nismo bliži velikom meču Dinama iz Zagreba i Crvene zvezde u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona.

Ekipa iz Zagreba je danas na svom "Maksimiru" odigrala protiv Legije 1:1 (0:0) iako je imala prednost dobar deo meča.

Domaćin je bio bolji rival od Legije, stvarao je šanse, a iskoristio je samo jednu i to preko Bruna Petkovića koji je dočekao centaršut sa desne strane i maestralnim udarcem glavom zakucao loptu u mrežu.

Igrao se 60. minut.

Gosti su bili u podređenom položaju, ali daleko od toga da nisu imali svoje šanse, možda i najbolje su propustili Juranović u 67. i Lukunjaš u 73. minutu utakmice.

Dinamo je imao nekoliko šansi preko Majera, Oršića, ali je jedini dobar realizator danas bio Petković.

Gosti, koji su bili bolji u finišu meča, stigli su do izjednačenja u 82. minutu. Albanac Muci je uspeo da se izbori za udarac, šutirao je sa 20 metara fenomenalno, pogodio malu mrežu za 1:1.

Igrao je i Filip Mladenović svih 90 minuta za goste.

U drugom meču, Ferencvaroš je savladao Slaviju iz Praga sa 2:0.

Kačaraba autogolom u 44. minutu i Karatin u 50. minutu su bili strelci golova za Ferencvaroš.

Na drugoj strani igrao je Srđan Plavšić prvo poluvreme.