nedelja 06.10.2024.
19:00

U terminu od 17 časova, danas su odigrane tri utakmice francuske Lige 1.

Racing Club de Strasbourg

Fudbaleri Strazbura remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Lansa rezultatom 2:2.

Reprezentativac Srbije Đorđe Petrović ovoga puta nije uspeo da sačuva svoj mrežu, a prvi ju je zatresao Embala Enzola već u petom minutu susreta.

Strazbur je izjednačio u 18. minutu preko Abakara Sile, ali je Endi Diuf u 44. doveo goste u novo vođstvo.

Konačan rezultat postavio je Habib Dijara koji je sa penala sačuvao domaćina od poraza.

Brest je na domaćem terenu bio bolji od ekipe Avra rezultatom 2:0.

Učesnik Lige šampiona poveo je u 12. minutu golom Ludovika Ažorka, a još veći problem po goste nastao je isključenjem Kinkuea Jutea u 48. minutu.

Igrao se 73. kada je Brest ostao bez isključenog Haidare, ali to domaćinu nije smetalo da potvrdi svoj trijumf lepim golom Ibrahima Salaha u drugom minutu nadoknade vremena.

Pobedu na domaćem terenu zabeležio je i Rems koji je savladao Monpelje sa 4:2.

Rems je već posle pola sata igre stekao dva gola prednosti zahvaljujući golovima Maršala Munetsija u šestom i Ketina Nakamure u 25. minutu, da bi u 37. Arno Nordan umanjio zaostatak Monpeljea.

Na 3:1 povisio je Omar Dijakite u 57. minutu, a tračak nade za goste pojavio se u prvom minutu nadoknade vremena posle drugog gola Nordana.

Ipak, bila je to nada kratkog daha jer je Tedi Teuma dva minuta kasnije sa penala postavio konačan rezultat.

U redovima Monpeljea, omladinski reprezentativac Srbije Stefan Džodić odigrao je 74 minuta, a početkom drugog poluvremena 19-godišnji defanzivac dobio je žuti karton.