21:52

Sjajna sezona Dušana Tadića i Ajaksa, nova titula!

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Ajaks je ponovo šampion Holandije.

Ekipa je odbranila titulu prvaka Holandije pošto je danas savladala Herenven i ostala je na četiri boda viška u odnosu na PSV iz Ajndhovena na samo jedno kolo pre kraja takmičenja.

Dakle, više ni matematika ne pomaže PSV-u, Ajaks će po 36. put podići trofej namenjen najboljem timu Holandije.

Pobeda je danas donela titulu fudbalerima Ajaksa, igrali su na svom terenu protiv Herenvena i slavili su sa 3:0, a sva tri gola smo videli u prvom poluvremenu.

Prvo je Taljafiko nakon sjajne asistencije Tadića pogodio za 1:0, igrao se 19. minut, da bi Berhuj povisio na 2:0 u 33. minutu. Na 3:0 povisio je Sebastijan Ale u 38. minutu, u 85. minutu Brobi je povisio na 4:0, a konačnih 5:0 delo je Alvareza.

Tadić je sezonu završio sa 13 golova i 18 asistencija u Erediviziji, na kraju je dobio neverovatne ovacije stadiona u Amsterdamu kada je u 82. minutu izašao sa terena.