nedelja 01.01.2023.
16:55

Bleda partija Konteovog tima.

EPA-EFE/Neil Hal

Fudbaleri Aston Vile savladali su Totenhem u gostima sa 2:0 u prvom meču engleske Premijer lige u 2023. godini.

Ekipu trenera Unaija Emerija do pobede u 18. kolu Premijer lige predvodili Argentinac Emilijano Buendija i Brazilac Daglas Luiz.

Prvo poluvreme bilo je poprilično nezanimljivo. Videli smo svega jednu pravu priliku, ali je ona bila fantastična. Igrao se 40. minut kada je Perišić uposlio Kejna, napadač Totenhema šutirao glavom na prazan gol, ali se niotkuda pojavio Ešli Jang i glavomizbacio loptu sa gol-linije.

Posle pet minuta igre u drugom delu Vila je povela. Daglas Luzi je uputio snažan udarac sa distance, Ljoris samo odbio loptu na koju je natrčao Oli Votkins, progirao Emilijana Buendiju, a Argentinac doveo svoj tim do prednosti.

Nakon postignutog pogotka Emerijev tim bio je bolji rival u Londonu. Totenhem nije uspevao da ozbiljnije pripreti golmanu gostiju Olsenu, a sve je rešeno u 73. minutu.

Mekgin je sjajnim pasom "pocepao" odbranu Totenhema,lopta je stigla do Daglasa Luiza koji ju je sjajno prihvatio i smestio iza Ljorisovih leđa za velikih 2:0.

Do kraja susreta Vila je rutinski meč privela kraju, a Totenhem prikazao jednu od najslabijih partija u sezoni.