Pimienta izmenama nadigrao Beniteza, Las Palmas preokrenuo Seltu u poslednjoj sekundi

ponedeljak 02.10.2023.
23:08

Velika pobeda.

EPA-EFE/Quique Curbelo

Fudbaleri Las Palmasa pobedili su ekipu Selte rezultatom 2:1 u poslednjem meču osmog kola La Lige.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali ga je obeležila povreda odličnog Hulijana Arauha, igrača Barse na pozajmici u Las Palmasu koji je napustio teren u 32. minutu. Dva minuta kasnije, Selte je postigla gol preko Larsena, ali je on poništen posle VAR asistencije zbog prekršaja.

Selta je u nastavku uspela da povede, u 67. minutu strelac je bio Dovikas.

Ali, Las Palmas se nije predavao i do kraja je uspeo da preokrene i dođe do prve i ogromne pobede.

Prvo je u 84. minutu Džonatan Vijera bio precizan sa bele tačke, što je bila uvertira u opštu ludnicu u poslednjim trenucima meča.

U petom minutu nadoknade, posle lepe akcije, Vijera je majstorski odložio do Kardone koji je iskosa sa desne strane probužio kroz golmana za 2:1 i potpuni delirijum na tribinama.

Treba istaći da je Garsija Pimienta pogodio sa izmenama i tako došao do pobedem pošto su upravo Vijera i Kardona ušli u igru i rešili meč.

Las Palmas je tako upisao drugu pobedu ove sezone i sa osam bodova sada je skočio na 14. mesto, dok je Selta ostala u zoni ispadanja sa pet.