petak 01.03.2024.
22:44

Uzbuđenja nije falilo u Rimu

AP Photo/Gregorio Borgia

Fudbaleri Milana savladali su u Rimu ekipu Lacija rezultatom 1:0 u okviru 27. kola italijanske Serije A.

"Rosoneri" su teškom mukom stigli do trijumfa u glavnom gradu Italije i to tek nakon što su iskoristili brojčanu nadmoć posle isključenja Pelegrinija u drugom poluvremenu.

Lacio je od samog početka meča bio konkretniji pošto je pretio preko Vesina i Kastelanosa, dok je na drugoj strani Provedel uspeo da zaustavi dobar udarac Pulišića.

Drugo poluvreme nije započelo najbolje za Lacio, Pelegrini je u razmaku od samo sedam minuta dobio dva žuta kartona čime je svoj tim ostavio sa igračem manje od 57. minuta.

I pored toga, "Bjankoselesti" su uspevali da se brane sa velikim uspehom i pored poništenog gola Leaa zbog ofsajda, dok je Imobile promašio idealnu priliku kada je šutirao pored gola Manjana.

Brutalna kazna stigla je praktično u sledećem napadu, rezervista Noa Okafor najbolje se snašao posle odbitka i zatresao mrežu golmana Laxija u 88. minutu.

Nervoza je nakon toga dostigla tačku usijanja, pa je Lacio do kraja susreta ostao i bez Marušića i Genduzija koji su isključeni u finišu utakmice.

Milan je osvojio svoj 56. bod i nalazi se na trećoj poziciji u Seriji A, dok je Lacio osmi sa 40.