PL - Liverpul konačno slavio, Ramzdejl nije uspeo da odbrani "Bramal lejn"!

nedelja 28.02.2021.
22:05

Neverovatni promašaji napadača Liverpula.

EPA-EFE/Oli Scarff

Liverpul konačno prekinuo crnu seriju od četiri uzastopna poraza u PL. "Redsi" savladali Šefild junajted na "Bramal lejnu" rezultatom 2:0.

Šefild je otvorio meč odličnom šansom MekGoldrika, Adrijan je u petom minutu morao da reaguje.

Usledio je ogroman pritisak Liverpula. Firmino promašuje neverovatnu šansu za šampiona, kasnije su pokušali Salah i Aleksandar-Arnold. Ramzdejl odlično brani.

Šefild je stigao i do drugog gola, ipak gol MekBrnija nije validan zbog ofsajda.

Na pauzu se otišlo nerešenim ishodom, a samo tri minuta u nastavku je bilo potrebno "redsima" da dođu do vođsta. Trent Aleksandar-Arnold se odlično probio po desnoj strani, lopta posle odbitka nekako dolazi do Kurtisa Džonsa koji pogađa za 1:0 u 48. minutu.

Liverpul je napadao za 2:0, Maneu je poništen jedan gol zbog ofsajd. A onda je Roberto Firmino stupio na scenu. Brazilac je odigrao dupli pas sa Džonsom, pa onda i Maneom da bi uz malo sreće ipak savladao Ramzdejla. 65. minut 2:0 za "redse".

Salah je imao odličnu šansu, ali i veliki promašaj u 80. minutu. Robertson je asistirao, prosto nemoguće šta je Egipćanin promašio.