nedelja 18.04.2021.
16:29

Novo kolo i nova kontroverza.

EPA-EFE/Facundo Arrizabalaga

"Tobdžije" prevazišle šok poništenog gola u nadokandi, podela bodova sa Fulamom (1:1).

Arsenal je bio dominantniji tokom prvog dela igre.

Martineli je imao odličnu šansu posle sedam minuta igre, Areola sigurno reaguje.

"Tobdžije" su nastavili sa pokušajima, došli su do gola u 40. minutu. Sebaljos donosi vođstvo a onda smo videli VAR na sceni. Bukajo Saka je maltene bio u ofsajdu sa prstom svoje noge, mladi Englez je uticao na igru - gol je poništen.

U povratku sa pauze okušao se i Lakazet, ali lopta odlazi pored gola. Sako je ubrzo pogodio i stativu a onda šok za domaće. Gabrijel nespretno pravi faul, Poson svira faul i to je penal za Fulam.

Odgovornost preuzima mladi Džoš Maja i to je vođstvo "kotidžera" od 59. minuta.

Imao je Beljerin šansu da poravna samo desetak minuta kasnije, šut Španca odlazi pored gola. Svoju šansu je imao i Nikolas Pepe, ali Areola odlično reaguje.

Tragičar Saka je imao još jednu šansu u završnici, Nketija takođe, ali gola nema.

A onda veliko slavlje, upravo Nketija postiže gol u sedmom minutu nadoknade. I to je 1:1 kao krajnji rezultat dramatične utakmice u Londonu.