nedelja 25.04.2021.
21:55

Odbrana VBA velikom grešku ispustila pobedu.

EPA-EFE/Shaun Botterill

Vila je povela dosta brzo. Adžaji pravi faul za penal, El-Gazi realizuje najstrožu kaznu za vođstvo svog tima u 9. minutu.

U postavi gostiju najagilniji je bio Pereira. Prvo je imao jedan odličan pokušaj iz slobodnjaka, da bi u 23. minutu sigurno realizovao penal za 1:1. Mejtland-Najls pada u šesnastercu domaćih, čini nam se da je Englez prelako izvukao penal za svoju ekipu.

Do pauze smo videli još prilike Jokuslua, Mejtlanda-Najlsa i Pereire u dresu VBA, za Aston Vilu svoje prilike su propustili El-Gazi i Votkins.

A onda šok. VBA u 47. minutu dolazi do preokreta, Dianje sjajnim udarcem vara Emilijana Martineza. VBA vodi sa 2:1

Odmah je Aston Vila pokušala da vrati, međutim pokušaj Elmohamadiji brani Džonston, dok Traore pogađa tek stativu. I Votkins je imao šansu u 70. minutu, Džonston opet odličan.

Vilijani ipak dolaze do izjednačenja, rezervista Dejvis uz dosta sreće i grešku odbrane VBA pogađa za 2:2 na asistenciju Votkinsa u nadoknadi vremena.