PL - Srećni Arteta naneo tek drugi poraz Tuhelu na Ostrvu!

sreda 12.05.2021.
23:10

"Plavci" bolji tim, ali bodovi odlaze Arsenalu.

EPA-EFE/Adam Davy

Arsenal slavio nad gradskim rivalom, fudbaleri Čelsija u par navrata blizu gola uz dve pogođene prečke (1:0).

Čelsi su imali prvu veliku priliku, Kai Haver koristi grešku Marija da dođe do lopte, ali Nemac nije uspeo da savlada sunarodnika Lena na golu Arsenala.

A onda još jedna velika greška u defanzivi, ovog puta u režiji Čelsijevih igrača.

Žoržinjo vraća jaku i nepreciznu loptu Kepi nazad, Španac nije bio spreman za ovakav pas te je jedva uspeo da odgurne loptu sa linije koja dolazi do Obamejanga. Kapiten Arsenala upošljava mlado Smit-Rouva koji donosi prednost "tobdžijama" u 16. minutu.

Nastavio je Čelsi sa pritiskom, Mejson Maunt, ali i Haverc propuštaju dobre šanse za izjednačenje u prvom delu igre.

Pokušao je Tuhel da razmrda tim, na poluvremenu je ušao Hadson-Odoi. Imao je Englez par prodora i prilika, ali bez gola za "plavce". Do gola dolaze iz kornera.

Haverc upošljava Pulišića koji daje gol, ali je Amerikanac ipak bio u ofsajdu te pogodak iz 61. minuta ne važi.

"Plavci" su napadali sve do kraja, Zuma je imao odličan pokušaj glavom koji završava na prečki, a onda je isti deo gola pogodio i Žiru posle odbitka. Leno nekako spašava svoj gol.