Bornmut minimalan za nastavak niza, Totenhem se skupo kockao u londonskom derbiju

utorak 02.04.2024.
23:19

Završeni su svi mečevi današnjeg rasporeda Premijer lige.

EPA-EFE/DAVID CLIFF

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Kristal Palas rezultatom 1:0 u okvriu 31. kola Premijer lige i upisao treći vezani trijumf.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, premda je Bornmut bio nešto agresivniji i sa više pokušaja.

Palas je stigao do gola u nadoknadi poluvremena, ali je poništen zbog ofsajda.

Prvi i jedini gol viđen je tek u 79. minutu utakmice kada je Klojvert primio pas u šesnaestercu, namestio sebi prostora i poslao loptu u desne rašlje.

Barnli i Vulverhempton odigrali su nerešeno 1:1, a oba gola viđena su u prvom delu utakmice.

Poveli su domaći preko Larsena, koji je ispratio pas saigrača i posla loptu udonji levi ugao za 1:0.

Nisu gosti sedeli skrštenih ruku, pa su u trećem minutu nadoknade preko Ait-Nurija dočekao centaršut i glavom poslao loptu u mrežu za 1:1.

Stigao je Barnli do novog vodstva u finišu meča, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Istim rezultatom 1:1 završen je i meč u Londonu između Vest Hema i Totenhema.

Agresivno sa obe strane počeo je ovaj susret, Vest Hem je prvi stvorio priliku, ali nije promenio rezultat na semaforu. Međutim, Totenhem je to uradio već u petom minutu meča. Verner je pas u kazneni prostor, a Džonson pucao posred gola za 1:0.

Nije prošlo mnogo kada je u 19. minutu domaćin izjednačio rezultat. Zuma je dočekao centaršut iz kornera i telom loptu poslao u mrežu za 1:1

U 61. minutu Antonio je imao izvanrednu šansu da preokrene rezultat, ali je golman odbranio ovaj šut.

U nastavku je nivo igra značajno pao i nije bilo velikih prilika, a ni promena rezultata.