20:24

Fudbaleri Liverpula upisali 20. pobedu u Premijer ligi ove sezone.

EPA-EFE/NEIL HALL

U okviru 22. kola, puleni Jirgena Klopa došli su do 20. pobede.

Imaju i meč manje, kako nisu odigrali 18. kolo sa Vest Hemom zbog obaveza na Svetskom klupskom prvenstvu, pa nakon 21 odigranog susreta u elitnom rangu engleskog fudbala imaju učinak od 20 pobeda i jednog remija!

Sada su savladali ekipu Totenhema i to na "Vajt Hart Lejnu", bilo je 0:1 (0:1) na severu prestonice.

Dobro su otvorili meč, već u trećem minutu velika šansa, ali mladi Tanganga uspeva da skine loptu sa linije, potom Oks pogađa stativu, na kraju Gazaniga uzima loptu i smiruje situaciju.

Pripretio je potom Moura na drugoj strani, ali je tukao pored gola gostiju, da bi u 23. minutu Van Dajk imao veliku priliku, ali je njegov udarac sa par metara glavom uspeo da ukroti Gazaniga.

Lepa šansa za Manea u 36. minutu, ali je neprecizno šutirao, da bi samo minut kasnije "Redsi" stigli do prednosti.

Salah je dodao do Firmina u kaznenom prostoru rivala, Brazilac je prijemom izbacio čuvara i namestio se na udarac, nije pogrešio iz izgledne pozicije, 1:0 za goste.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, detalje iz prvog poluvremena pogledajte OVDE, u nastavku je Totenhem pokazao zube.

Najpre je Lukas Moura imao još jednu dobru šansu, ali je ponovo bio neprecizan, da bi u 57. minutu Alison odlično odbranio pokušaj Orijea.

Pripretili su i gosti u 66. minutu preko Manea, ali je udarac senegalskog fudbalera uspeo da ukroti Gazaniga.

Velika šansa za Sona u 74. minutu da poravna rezultat, ali je iz dobre pozicije tukao preko gola rivala, a onda je ogromnu šansu u 82. minutu imao Lo Selso, sjajan centaršut Orijea, Argentinac se dobro ubacio, zahvatio je loptu sa samo par metara i poslao je pored gola rivala.

Kazna je mogla da ih stigne u prvom minutu nadoknade, kada je rezervista Origi tukao sa ivice kaznenog prostora, ali je Gazaniga uspeo da sačuva mrežu.

Na kraju nova pobeda Liverpula, imaju 16 bodova više od drugoplasiranog Lestera i utakmicu manje, dok je Totenhem nakon drugog vezanog poraza osmi sa 30 bodova, više nego duplo manje od večerašnjeg protivnika.

33 Komentara

Reds8c
Sunday, 12.01.2020
09:57

Drago mi je što Liverpool pobedio. Drago mi je zbog rekorda. I još draže mi je, što nema ni jedno hejterskog komentara. Ljepo se nam smije titula. YNWA

CisseLFC
03:21

Meni je krajnje cudno da pisu o Liverpulu a da niti jedan hejter kao sto ih je bila masa ove godine nidje slova da napise... Nesto jako cudno se desava sa njima... Da nije neka blokada u redovima Londonaca ili Mancesterovaca?

_mladen_
01:55

Gledajuci intervju Klopa nakon meca, bukvalno vidis zasto su uspesni, covek je nezadovoljan igrom. Ovi mu cestitaju, govore o rekordima, a on totalno nezaintersovan i samo prica da mora mnogo bolje. Cak Firmino nakom meca mu rekao, znam da sam trebao vise golova da postignem. Ovaj tim i trener, nikada nece biti zadovoljni i stalno hoce bolje da igraju. Fascinantno...

23:29

hvala Atkinson-u za onaj aut pre gola, vratio je za man utd i onu sramnu kradju...

Павле Ристић
23:04

LAGANI smo. Ynwa!

Paul Kersey
22:08

Nezaustavljivi smo. Idemo na Cityjev bodovni rekord i titulu. YNWA!

Mirjevac
22:33

U drugom poluvremenu vas je Totenhem zaustavio i blokirao,ali nije ih htelo, sansa za sansom, oni vas nadigrali! U prvom poluvremenu malo uz pomoc sudije Liverpul dodje do gola, bio je aut za totenhem, sudija dosudi aut za liverpul i iztog a se izgomilja gol, nije nekom akciom postignut, vec uz pomoc sudije!

Red to the bone
22:06

Totenhem sjajan posle izmena, mozda su zasluzili da dodju do boda, ali ipak se bodovi nise za Liverpul. Prvi put od pocetka sezone se videlo zrno umora u ekipi, mada fale Fabinjo, Milner, Keita, Matip i Deki Lovren tako da je to razumlljivo. Nadam se još dužem nizu pobeda

InSanity
22:05

Uf. Ajde po rekorde sad.

Carina_11303
22:02

Odlicno. Celsi sada ima 9 bodova vise od Totenhema. Liverpul i u sledecem kolu da pobedi a posle neka rade sta hoce.

_mladen_
21:59

Odbrana se vratila to je najbitnije, mada su Gomez i Trent bili uzasni i jako nesigurni, pogotovo Gomez. Srusili su jos jedan rekord, neverovatna sezona do sada. Firmino je poceo davati dosta golova, ali cela njegova igra danas je bila odlicna. Sredina u drugom poluvremnu losija, mada ovaj Etknison je prica za sebe kada igra Liverpul. Malo po malo i doci ce titula. :)

noockey
00:59

Trent ima kredita dovoljno za ovako nesto al Gomeza iz kola u kolo komentsrisem da stagnira. Drazi bi mi bio arsenalov rekord da se stigne.... YNWA

_mladen_
Thursday, 16.01.2020
10:42

Trentu je potreban stoper pored nejga koji ce ga cuvati i plus jedan iz sredine koji ce popunjavati rupe koje napravi. Doduse popravio je odbranu, ranije je bio busniji i bice to bolje. Gomeza su poceli svi da hvale, neki pricaju da igra bolje od Van Dajka, a ja isreno to ne vidim. Igra solidno, cesto je nestabilan i ume lose da proceni lopte. Pritom na Van Dajka vise niko i ne ide, bukvalno sve idu na drugog stopera sa kojim igra, jer ne vredi ici preko njega. Kad na lepo ode Lovren, potreban je jos jedan solidan stoper koji ce malo prodrmati Matipa i Gomeza, sa kojim ce morati da se bore sa startnu poziciju.

Bendz@min
21:45

Tesko...ali pobijeda je tu.YNWA

L F C
21:39

Odlicna utakmica sa obe strane i vazna pobeda. Postigli smo gol u pravo vreme i imali jos nekoliko sansi. Pohvale igracima, vazna pobeda, nastavljamo dalje, samo jako. Pozdrav braco moja crvena.
Y N W A

Paul Kersey
00:24
äxwell
21:38

I jos jedan rekord: Liverpul je ovom pobjedom napravio najbolji ligaski start do 21-og kola u istoriji svih top5 liga!

RocknRolla
08:34

Kako se drugacije vraca velikan na vrh nego rekordima.

Dimebag Darrell
21:38
RaZZoR (6xx)
21:36

Bravo momcii, to je nepobjedivi Liverpul, u prvom poluvremenu mogli vodit i 3-0 al nismo imali srece, u drugom poluvremenu je Totenhem hladno mogao i vodit imali su zrelije sanse. Ovakve utakmice su dokaz koliko su Fabinjo il Milner bitni u Liverpulu, Ox kad je izasao sigurno zamjenio bi ga Milner i automaski ugasio Totenhem kao cigaretu, Lalana to ne moze on je dosta ofanzivniji igrac...Uskoro se vraca Fabinjo, nadam se i Keita, kad su svi na okupu ne moze nam niko nista...Bravo Klope napravio si neunistivu masineriju.

Kolos
21:34

Gomez radi doktorat na CB poziciji, svaka mu čast! Još jedna pobeda zabeležena, idemo dalje, YNWA!

_mladen_
22:23

Druze, danas je bio ocajan, toliko nesiguran, sve su preko njegive strane dobili. Igrao je par meceva na visokom novou, ali danas je u dosta slucajva izgubljeno izgledao i sva sreca pa ima Van Dajka da vice na njega.

_mladen_
Friday, 17.01.2020
00:41

Malo se sad ekipa poslozila a i Alioson se vratio u formu. Mada malo je reci da su u nekim situacijama bil isrecini, dok u pocetku sezone upravo u tih par prilika protivnik postigne taj jedan gol. Igra Gomez dobro i ima srece sto igra sa van Dajkom, jer svako ko igra oko njega podigne nivo igre.

Kolos
22:56

Kapiram šta želiš reći ali za mene nije bio očajan, čak je u nekoliko navrata spasio ključno odigravanje. U tandemu sa VVD-om nismo primili gol 6-7 utakmica, isto tako na početku prošle sezone (u prvih 7 tekmi jedan gol, ono poigravanje Alisona), tako su mene tu kupili, omiljeni su mi tandem :) A i lepo se razvija pored Virdžila samo je malo staklen, na tome treba da poradi.

äxwell
21:33

Treba napomenuti da je ovo 38-a utakmica bez poraza u nizu redsa. Znaci jedna citava sezona..Stvarno nevjerovatno..

Red blood
21:32

Liverpul je bio dominantan prvih 60-70 minuta,ali pravili su nekarakteristicne greske i prakticno skoro sve sto je do tad Totenhem stvorio bilo je posle nekoliko grubih gresaka Hendersona (bar 3),Gomeza,Wajnalduma..
Posle toga kao da su Crveni ostali bez gasa i otvoreno su nudili Pevcima izjednacenje.
Neverovatno sta je Totenhem promasio.
Upisana nova 3 boda..idemo dalje.
Da se sto pre osigura ta titula.

Patrick Berger
21:30

Uz dosta srece, vazna pobeda! Dzini je preorao teren, Al mu je u zadnjim minutima ponestalo snage. Alison daje sigurnost I VVD I Gomez znaju da mogu da se oslone na njega! Idemo dalje!

äxwell
21:29

Jos jedna ruzna dlakava i cupava, al je pobjeda! Momci cim dobiju malo duzi odmor odma pada nivo..Jedina ekipa kojoj ne pase odmor, odma gube intenzitet u igri.Prvo poluvrjeme je bilo ok, ali drugo veoma lose. Al nek one samo dolaze..To je najbitnije.

Bambulica
21:29

Istorija se piše CRVENIM SLOVIMA.
YNWA.

xman
21:27

titula polako moze da se slavi, zasto? Zato jer je Liverpul vec sezonu i po dozivio samo jedan poraz, mnogi cekaju pad forme, ali od toga nema nista..ove sezone bi se slavila druga uzastopna titula da nije bilo fenomenalnog City-ja, ove sezone nema takvog tima, tako da je nemoguce prosuti prednost od 14 poena

5Agger5
13:07

Slavila bi se titula da je prosle sezone bilo VAR-a jer je megvajer kao poslednji igrac odbrane povukao manea pri vodjstvu od 1 0 za liv! Posle tog povlacenja je dobio samo zuti karton i par minuta nakon toga daje gol za izjednacenje i na nasu stetu utakmica se zavrsila 1 1! Da je bio Var Kompani bi dobio crveni u drugom duelu Sitija i Liverpula... Ja sam se radovao VAR-u jer smo mnogo vise bili osteceni nego sto se sudilo u nasu korist, dok je za siti to bilo obrnuto! Ok, ekipa kao siti napada stalno i naravno da ce biti cesto u diskutabilnim situacijama ali da nije VAR-a siti bi imao barem 10 bodova vise ove sezone i trka za titulu bi i dalje bila otvorena!