PL - Arsenal ispustio pobedu sa igračem više, Junajted uspeo da nadoknadi 0:2!

subota 26.08.2023.
18:02

Ludo popodne na Ostrvu.

EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su ekipu Notingem Foresta rezultatom 3:2, dok je Arsenal kao domaćin remizirao sa Fulamom - 2:2. Everton je kao domaćin upisao novi poraz, od Vulvsa - 0:1, dok su Brentford i Kristal Palas remizirali - 1:1.

Arsenal je pred svojim navijačima nakon preokreta vodio 2:1, ali je opet uspeo da prokocka prednost i ispusti pobedu.

Arsenal je ugostio Fulam i već u prvom minutu je Pereira doneo prednost gostima. Parti je pogrešio i vratio kratku loptu koju je presekao Pereira i pogodio prvi ugao, doduše i Ramsdejl se okliznuo i loše postavio - 0:1.

Arsenal je od tog trenutka igrao pred golom Fulama, koji je odlično čuvao Leno. Haverc je promašio najveću šansu, praktično prazan gol. Mikel Arteta je u drugom poluvremenu napravio veliki broj promena, odmah je uveo Nketiju, potom Vijeru i Zinčenka i najavio ofanzivu.

U 67. minutu oboren je upravo Vijera, Tete je nepotrebno napravio penal, koji je rutinski realizovao Saka za 1:1.

Vijera je izrastao u igrača utakmice, nakon što je iznudio penal, u 73. minutu maestralno je pronašao Nketiju za 2:1.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer su gosti ostali sa igračem manje, Basi je obodio Nketiju i zaradio isključenje.

Ipak, pravi šok usledio je tri minuta kasnije, kada je Palinja nakon kornera savladao Ramsdejla za 2:2!

Arteta je krenuo u totalnu ofanzivu, uveo je oporavljenog Gabrijela Žezusa, ali Arsenal nije uspeo da dođe do trijumfa.

Mančester junajted je još gore otvorio meč, jer je do petog minuta primio dva tragikomična gola za 0:2.

Prvo je sevnula kontra posle kornera, neobjašnjivo je Rašford ostao kao poslednji igrač odbrane, pobegao mu je Avoniji, ali je i Onana očajno reagovao, umesto da izađe da skrati ugao, sapleo se i pao na zadnjicu - 0:1.

Samo dva minuta kasnije, nakon kornera, lopta je slučajno u glavu pogodila Bolija i od njega se odbila u prvi ugao za 0:2.

Mančester je poput Arsenala morao da juriša ka golu. Kazemiro se obrukao, promašio je prazan gol posle kornera.

Junajted je uspeo da se vrati u meč u 17. minutu, Rašford je asistirao, a Eriksen sa peterca pogodio za 1:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Junajted je u nastavku dodao gas, a već u 52. minutu Bruno je glavom prosledio do Kazemira koji je pogodio za 2:2.

Sve je bilo lakše za domaće kada je Voral u 67. minutu zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Brunom na 18 metara.

Brojačnu prednost Junajted je iskoristio u 76. minutu, Rašford je pao posle blagog kontakta, a sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Bruno i pogodio za 3:2.

Junajted je do kraja uspeo da sačuva prednost, iako je Forest napadao i pokušavao da dođe makar do boda.

U preostala dva susreta, Vulverhemtpon je kao gost pobedio Everton rezultatom 1:0, golom Saše Kalajdžića, dok su Brentford i Kristal Palas remizirali - 1:1.