ponedeljak 18.01.2021.
22:48

Odlična igra Artetinih izabranika.

EPA-EFE/Catherine Ivill

Arsenal u potpunosti nadigrao Njukasl večeras, kapiten Obamejang od tragičara do igrača meča (3:0).

Dosta prilika za "tobdžije" tokom prvog dela igre, ali golova nema.

Neverovatnu šansu je promašiokapiten Obamejang, Darlou odbija dodavanje Sake - lopta stiže do Gabonca koji pogađa tek stativu iz veoma izgledne prilike.

Tandem Saka - Smit-Rouv zadaju nevolje "svrakama", u nastavku Lakazet je imao odličnu šansu. Darlou opet na visini zadatka posle udarca Francuza.

A onda su "tobdžije" počele da koriste svoje prilike. Prvo je Obamejang u 50. minutu pogodio iz ne tako lake pozicije. Samo jedanaest minuta kasnije, Smit-Rouv upošljava Saku koji je imao lakši deo posla. Arsenal vodi sa 2:0 od 61. minuta.

Lakazet je imao priliku da pogodi za 3:0, ali Darlou brani ono što može. Do trećeg gola Arsenal dolazi u 77. minutu. Soareš uspeva da stigne loptu da ne izađe u gol-aut, Portugalac nalazi Aubu kojem nije bilo teško da postigne svoj drugi gol večeras.