subota 13.03.2021.
20:22

Još jedna pobeda u Mersisajdu.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Barnlija napravili su iznenađenje u 28. kolu engleske Premijer lige pošto su u Liverpulu savladali Everton sa 2:1.

Odličan početak gostiju iznenadio je "karamele" koje su imale čak dva gola zaostatka posle nešto manje od pola sata igre.

Već u 13. minutu Kris Vud je doveo Barnli u vođstvo, da bi u 24. Dvajt Meknil povisio prednost svoje ekipe.

Osam minuta kasnije, usledio je pravi odgovor Evertona, Dominik Kalvert-Luin je iskoristio centaršut Dejvisa po desnoj strani vratio domaćina u meč.

Ipak, to nije pomoglo ekipi Karla Anćelotija da izbegne poraz pošto je Barnli izdržao do kraja meča i ostvario još jednu pobedu u Liverpulu nakon trijumfa nad "redsima" pre nešto skoro dva meseca.

Ekipa Šona Dajša se nalazi na 15. mestu Premijer lige sa 33 boda, dok je Everton šesti sa 46.