PL - Gosti se sladili, Everton se izvukao sa penala

Autor: Boban Filipović
nedelja 09.11.2014.
16:32

Nedeljni program 11. kola Premijer lige krenuo je sa tri utakmice. Everton nosi bod sa "Stadiona Svetlosti", Stouk i Njukasl ceo plen sa "Vajt Hart Lejna" i "Hotornsa".

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Everton je gostovao na severu kod  "Crnih mačaka", završilo se podelom bodova.

Prilčno beldo prvo poluvreme, fudbal ispor premijerligaškog nivoa, može se reći da je domaćin bio konkretniji.

"Karamele" nešto bolje u nastavku, Romelu Lukaku je propuštao kolosalne prilike, bio je preležeran.

Kazna za promašaje stigla je u 67. minutu. Glup faul Lejtona Bejnsa na 20-ak minuta od Hauardovog gola, Sebastijan Larson izvodi brilijantno slobodnjak i dovodi goste u vođstvo.

Međutim, Everton dolazi do poravanja posle samo desetak minuta. Penal za goste, Lejton Bejns se iskupio, premda je njegov udarac sa "kreča" srećno završio u golu. Lopta je prošla ispod Pantelimona.

Samderlend je krenuo po pobedu, bio bolji u finišu, Everton je spasao Tim Hauard neverovatnim, "trojanskim", driblingom ispred svog kazennog prostoja. Potom u nadoknadi Mekarti skida sa gol linije uradac glavom Vesa Brauna. Ostalo je 1:1.

Britain Soccer

Njukasl je u fenomenalnoj seriji, upisali su četvrtu ligašku pobedu u nizu na gostovanju Vest Bromvič Albionu.

"Svrake" su povele preko sjajnog Ajozea Pereza. Španac je majstorski, petom, u finišu prvog poluvremena zatresao mrežu Bena Fostera.

Fabio Koloćini u 62. minutu duplira prednost gostiju, koje ostaje na snazi do kraja meča - 0:2.

Asistent kod oba gola Pardjuove čete bio je Holanđanin Daril Janmat, Holanđanin koji je letos stigao kao zamena za Matjea Dabišija.

Stouk je priredio izenađenje na "Vajt Hart Lejnu" odakle nosi ceo plen.

Bojan Krkič je rano doveo goste u vođstvo, bio mu je to prvenac u Premijer ligi. Prednost je duplirana u 33. minutu preko Votersa, a sve što se "Pevci" uspeli da urade je da ublaže poraz peko Čadlija 15-ak minuta pre kraja.

Totenhem je poslednjih pet minuta igrao bez isključenog Notona, završeno je 1:2.